fbpx

CICD je rezidenční škola, poplatky za kurz samozřejmě zahrnují jídlo a ubytování, stejně jako náklady na školení a cestovní výdaje při realizaci projektů v Africe či Indii. Zápisné je £ 700.

Cena kurzovného se liší od druhu projektu, který si vyberete:

14ti měsíční program Rozvojový Instruktor £ 3,200
18ti měsíční program Boj proti chudobě £ 4,800
24 měsíční program Boj proti chudobě £ 5,400

Týmy také navazují partnerství a snaží se získat dary a ekonomickou podporu pro zbývající náklady programu.

Environmentální kurz Gaia je stipendijní program, s omezeným počtem míst, pro studenty, kteří potřebují získat finanční prostředky pro zaplacení kurzu. Jestli je cena kurzu pro Vás příliš vysoká, pošlete přihlášku do našeho Gaia týmu a společně určitě najdeme řešení.

 

Jak získám peníze na rozjezd?

Vždy je tady mnoho způsobů jak získat peníze, když máme dobrý důvod, iniciativitu a kreativitu!

Možná máte auto nebo motorku, dobrý foťák či počítač, který už nebudete potřebovat...a tak to můžete prodat, aby jste získali peníze na zaplacení kurzu.

Možná někteří členové rodiny či přátelé Vám mohou poskytnout, darovat menší či větší finanční částku.

Jestli Vám spíše vyhovuje nezávislé získávání zdroju, níže jsme dali dohromady nějáké užitečné návrhy, samozřejmě s některýma jsme Vám ochotni pomoci!

To, co Vám chceme především říci je, aby jste nenechali ekonomickou náročnost, aby Vás odradila či zastavila, aby jste si naplnili svůj sen. Jsme upřímě přesvědčeni, že řešení se vždy najde – když máte vůli!

Seznam návrhů na nezávislé získávání zdrojů (fundraising)

1. Vytvořte si seznam všech lidí, které znáte. Nikoho nevynechávejte. Nikdy nevíte, kdo by Vám byl ochotný pomoci, aby jste dosáhli svého cíle. Více příspěvku je vždy lepší. Základní pravidlo fundraisingu je: když se nezeptáte, nikdy nic nezískáte. Ptejte se kohokoliv a všech, které znáte a i těch o kterých si myslíte, že by Vám nemohli pomoci.
Pošlete všem osobní dopis, ve kterém je seznámíte se svou situací, o příležitosti, která se Vám naskytla. Vysvětlete Vaše cíle a důvody proč by jste se chtěli zůčastnit programu a také jak Vám jejich dar pomůže.

Sdělte jim celkovou částku, kterou potřebujete. Podnikatelé, profesionálové mohou většinou přispět více peněz, než studenti – můžete jim navrhnout sumu, kterou by Vám mohli přispět.

Poděkujte jim. Napište děkovný dopis s novinkami z projektu z Afriky či Indie. Uspořádejte malé setkání a věřejně poděkujte Vašim sponzorům a lidem, kteří Vás podpořili.

Přislibte prezentaci po Vašem návratu. To Vám pomůže získat příspěvek od náboženských organizací, občanských sdružení, sdružení absolventů a vzdělávacích institucí. Důkazy o Vašich akcích v zahraničí pomáhá lidem pochopit kam putovaly jejich peníze. Fotky, kde pracujete jako rozvojový instruktor, jim ukazují jak jejich peníze mohly pomoci udělat něco dobrého a přispět ke změně.

Vždy odpovídejte na emaily a dopisy. Volejte menším podnikatelům, občanským a náboženským sdružení, přátelům, rodině...řekněte jim, že doopravdy potřebujete jejich pomoc, zavolejte jim, budou si Vás pamatovat.

2. Kontaktujte místní kostely, ikdyž CICD není přímo spojena s konkrétním náboženstvím, ale církev všeobecně podporuje projevení soucitu po celém světě.

3. Obraťte se na místní obec či vládu. Ti by Vám měli být schopni umět zprostředkovat stipendium nebo poskytnout grant.

4. Jestli jste ještě student či absolvent, kontaktujte Sdružení Absolventů a poptejte se, jeslti by Vás mohli podpořit či zda neví o někom, kdo by mohl.

5. Vaši učitelé a profesoři jsou vždy ochotni Vám pomoci – jak finančně, tak i v šíření informace, že potřebujete pomoci.

6. Zažádejte o grant u místní správy či společnosti. Kontaktujte přímo člověka, který má na starosti oblast sponzorování a darování pěněz na sociální účely či rozvojové práce v zahraničí.

7. Máte větší pravděpodobnost úspěchu u místních podniků než u velkých korporací, klíčové je, aby existovalo nějáké spojení mezi Vámi a vlastníkem, nebo někým Vám blízkým. Jeden náš dobrovolník byl sponzorován obchodem s potravinami, který na druhou stranu byl rád, že si tak získal publicitu.

8. Dobrým zdrojem můžou být různé kluby. Nejlepší je zavolat a domluvit si představení 10-15min.prezentace ohledně CICD a Humana People to People. Kontaktujte co nejvíce klubů co je možné!!! Kluby mívají společná setkání při snídani, obědě či večeři, kde se můžete zeptat na představení prezentace.Pamatujte, nežádáte peníze ne dovolenou, ale na dělání dobrovolnícké práce ve snaze pomoci a změnit svět. Také je informujte, že budete posílat novinky a zprávy z projektu, Vaše zkušenosti, foto z místa a po příjezdu jim rádi uděláte prezentaci.

9. Další oblíbená cesta, jak získat peníze, je prodej dortů, koláčů, umění... Možná znáte někoho, kdo je talentovaný umělec či výborný pekař, poproste ho ať Vám pomůže.

10. Nabídněte a prodejte své služby. Běžte dům od domu a nabídněte, že za určitou sjednanou částku rádi pomůžete s prací.

Skrze žádání o finanční pomoc na studování Vašeho programu, dáváte lidem možnost se aktivně podílet na boji proti chudobě!

Buďte na to hrdí – a umožněte ať se to stane!