fbpx
1. Které druhy očkování potřebuji?

Zašleme ti seznam potřebných očkování. Je také nutné kontaktovat vlastního lékaře a řídit se jeho radami. Dobrým nápadem je naočkovat se před příjezdem do školy – bude to pro tebe pravděpodobně levnější.


2. Co se stane, když budu mít nehodu a budu potřebovat transfuzi krve v Africe nebo Indii?

Pro případ nouze bude projekt v kontaktu s místními lékaři a mezinárodní SOS. Ty zajistí, že dostaneš dobrou a profesionální péči.


3. Kdo se stará o zdravotní pojištění?

Během programu, který trávíš ve Velké Británii, doporučujeme vlastní pojištění. Tady v Anglii ale budeš mít jako dobrovolník zdarma anglickou zdravotní péči, což znamená, že můžeš navštívit lékaře nebo se léčit v nemocnici bez jakéhokoli poplatku. Nicméně budeš muset platit za všechny léky, stejně jako za všechny zubní prohlídky – na to se tato zdravotní péče nevztahuje.

V Africe nebo Indii budeš mít sjednané a zaplacené pojištění organizací – pojistka, která v případě vážnějšího problému zahrnuje, že se dostaneš do nemocnice, která ti poskytne tu nejlepší léčbu – i když je to v jiné zemi – včetně možnosti dopravit tě do tvé země.
Zdravotní pojištění je zahrnuto do cestovních výdajů a vyřídí se těsně před odjezdem.


4. Musím brát antimalarika? – Bojím se vedlejších účinků.

Ano, musíš. U některých lidí se objeví vedlejší účinky z antimalarických tablet. Dostaneš rady na toto téma v průběhu přípravy a měl bys je také dostat od svého lékaře. Mírné nežádoucí účinky jsou v každém případě mnohem méně nepohodlné a nebezpečné, než dostat malárii.


5. Co se stane, když dostanu malárii?

Nutné je vyhledat co nejdříve pomoc lékaře. Během přípravného období se dozvíš, jak se malárii vyhnout.
Měl by ses řídit radou lékaře a obdržíš vhodnou léčbu.