fbpx
1.Kuidas ma elan projektil?

Tingimused varieeruvad projektilt projektile. Mõnel juhul elad sa majas või korter koos teiste Arengu Instruktoritega. Muudel juhtudel elad metsikus looduses asuvas hütis.

2.Kui Mulle ei meeldi see projekti, kas ma saan lahkuda?

Jah, te saate kasutada oma tagasisõidupiletit koju. Me siiski proovime kõigepealt teada saada, milles probleem seisneb ja kuidas seda lahendada. Teine võimalus võib olla teisele projektile minek, et oma vabatahtliku periood seal lõpetada.

3.Milline näeb välja „normaalne“ päev projektil?

Aafrikas või Indias viibides võivad projektid ja elu ise muutuda palju ja kiiresti, nii et "normaalne" päev võib varieeruda. Olge valmis ärkama varakult - päev algab tavaliselt kell 05.30 koos hommikusöögiga kell 06.00. Kell 06.30 on aeg suunduda oma töökohale koolis, külas või mõnes muus asutuses. Eeltöö algab kell 07.00 Tööpäev algab kell 08.00 ning kestab kuni lõunani kell 12.00 ning jätkub kuni kella16.00. Pärastlõunal võite te organiseerida erinevaid kultuuri üritusi ja õhtu kulub ilmselt järgmise päeva tundide või tegevuste planeerimiseks. Ole valmis väga töökaks ajakavaks!

4.Kuidas saan ma Aafrikas või Indias viibides oma perega ühendust pidada?

Enamikes projektides on telefon, faks ja internetiühendus. Mõned kohad sügavamal looduses võivad omada ainult satelliittelefoni. Enamik AI’del on juurdepääs internetile 3-4 korda nädalas ja teistel kord nädalas. Mõne kohas võib see olla võimalik vaid kord kuus.

5.Kas mu perekond ja sõbrad saavad mulle külla tulla kui ma viibin Aafrikas või Indias?

See võib olla võimalik, kuid iga külastused tuleb läbi arutada oma õpetajaga CICD’s ja Projekti juhiga tükk aega varem. Ei ole eriti tõenäoline, et projektil oleks ruumi ekstra külastajatele.

6.Kas mul on projekti vältel puhkust?

Tavaliselt on teil 1 nädal puhkust. Lisaks on teil 1-2 nädalat kestev „uuringute periood“, kus te teete uuringu selle riigi kohta, kus te viibite. Sellel perioodil on võimalik riigis ringi rännata.

7.Kas mul on võimalik Aafrikas arstina töötada?

Kahjuks ei ole ühtegi Arengu Instruktori tööd arstina. Humana People to Peoples projektid keskenduvad rohkem haiguste ennetamisele. Ülesanneteks on tagada puhas joogivesi, vältida malaariat, ennetada HIVi / AIDSi, kuidas alustada puu- ja köögiviljakasvatust täisväärtuslikuma toidu saamiseks jne. Arengu Instruktorite ülesandeks on ka ehitada ja käivitada kliinikuid ja tervishoiu keskusi ning korraldada vaktsineerimis kampaaniaid.

8.Kes on Projektijuhid?

Projektijuhid professionaalsed inimesed, kes töötavad Humana People to People’i jaoks. Mõned on kohalikud, mõned on rahvusvahelised ja need juhivad projekti vähemalt 5 aastat. Mõned on töötanud koos Humana People to People’ga aastaid ja teised on uued ning on viimasel ajal ise vabatahtlikud olnud.

9.Kas on võimalik projektile jääda kauemaks kui kuueks kuuks?

Ei, aga teil on võimalus peale programmi lõpetamist projektile naasta. Meil on olemas programm Seenior AI’dele, kus neil on meeskonnas kaasõpetaja roll. Mõned AI’s otsustavad peale programmi lõpetamist võtta pikema ajalise kohustuse ja minna 5 aastaks Aafrikasse või Indiasse projekti juhiks.

10.Milline on toit projektil Aafrikas või Indias?

Enamikes kohtades valmistab Trio oma toidu ise. Projektil viibides saate te toidu ja taskuraha. On ka mõned projektid, näiteks õpetajate Seminar, kus saab süüa iga päev koolis.