Main Page in EnglishIn PortugueseIn SpanishIn BulgarianIn HungarianIn Czechkorea33germany33japan32

Apply Now!

Üldiselt CICD kohta 


CICD1. Kas teil on mingid kindlad reeglid mida on vaja jälgida?

Meil on ainult kaks reeglit: ei mingeid narkootikume ega alkoholi. AI-na pead sa olema teistele heaks eeskujuks ja olema täiesti teadlik kõigest, mida sa teed. Sellel põhjusel on meil need reeglid. Need reeglid kehtivad terve programmi vältel (välja arvatud alkoholi tarvitamine siis, kui sa viibid vabal nädalavahetusel koolist väljaspool).

2. Ma olen pärit Venemaalt. Kas ma saan liituda programmiga, kui mul on õpilasviisa?

Kahjuks ei ole CICD’l enam võimalik vastu võtta viisaga õpilasi. Et meie kooliga liituda, peab teil olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodakondsus.

3. Kas mul on vaja viisat Aafrikasse või Indiasse minekuks?

Sa peaaegu kindlasti vajad viisat, et minna oma projektile. Kui te reisite projektile mööda maismaad jääb teepeale arvatavasti veel riike, millesse sisenemiseks on vaja viisat. Sellega me aitame teid ettevalmistuste ajal – seega olge kindel, et teie pass kehtib veel 3-4 aastat!

4. Milline näeb välja elu CICDs?

CICD on elamispinnaga kolledž. Igal meeskonnal on "oma" hoone koos magamistubade, vannitoa, köögi ja elutoaga. Tõenäoliselt tuleb magamistuba jagada ühe või kahe meeskonna kaaslasega. Söögiajad koolis leiavad aset kooli nn. suures söögitoas.

5. Ma olen taimetoitlane. Kas see on probleem?

Ei, üldsegi mitte. Me oleme harjunud taimetoitlastele süüa tegema. Menüü planeerimine, poes käimine ja toiduvalmistamise toimub õpetajate ja õpilaste koostööl.

6. Ma olen kogenud medõde. Kas mul on võimalik lühendada koolitus 2’le kuule?

Ei, programmi perioode ei saa muuta. Meie haridus ei ole üks, kus te õppite ainult teatud oskusi – te õppite ka meeskonna loomist, suuremate ja väiksemate gruppide organiseerimist, ning seda kuidas planeerida.

7. Ma tahaksin jääda Londonisse. Kas ma saan jätkata oma õpinguid seal ja külastada Kolledžit aeg-ajalt?

Ei, CICD on elamispinnaga Kolledž ja kõik õpilased ja õpetajad elavad siin. Ühine elu mida me jagame ning asjaolu, et me koraldame koos kooli elu on osa koolitusest ja on aluseks olulistele õppekogemustele.

8. Kas kõik, kes alustavad koolitust, lähevad projektidele?

Ei, mõned inimesed otsustavad lõpetada koolituse käigus. Mõned katkestavad isiklikel põhjustel. Teised, sest see on keeruline programm, ja nad mõistavad, et nad ei ole selleks valmis. Tavaliselt umbes 80% DI-dest lõpetada hariduse ja minna projekte Aafrikas või Indias.

9. Kas võin kaasa võtta oma lemmiklooma?

Ei, meil ei ole selleks vastavaid tingimusi.

10.Mitu tundi nädalas me õppime?

Meie programm on väga täisajaline! See on intensiivne ja mitmekesine ning teil on sageli hõivatud ka nädalavahetused ja õhtud. Programmi hõive on umbes 40-60 tundi nädalas, sageli ka nädalavahetustel.

11.Mis juhtub, kui ma registreerun programmi ja otsustada mitte alustada?

Kui te otsustate mitte alustada, siis kaotate sisseastumistasu, mis on 700 £ ja teie koht läheb järgmisele inimesele.

12.Mis juhtub, kui ma alustan programmi ja siis otsustan seda mitte läbida?

Kui leiate, et see programm ei ole teie jaoks õige valik, võite muidugi loobuda.
Rahalise poole pealt tähendab see seda, et kui olete maksnud kursuse tasu ise, siis tuleb teil katta koolis oldud ajale vastavad kulud ja nn. tühistus tasu läheb makstud rahast maha. Kui te olete Gaia stipendiumi programmis, ei pea te midagi maksma ega saa ka raha tagasi, sest stipendiumit ei maksta välja.

13.Mis juhtub, kui ma ei saa läbi oma meeskonna inimestega?

Osa koolitusest on õppida tegema koostööd igasuguste inimestega ning kuidas lahendada konflikte - nõustuda, austada ja kompromisse teha.

14.Kes on õpetajad CICD’s?

Me oleme üks väga kirju kamp - erinevatest riikidest, erinevate kvalifikatsioonide ja kogemustega. Mõned endised arenguinstruktorid, mõned mitte. Osadel on juba aastaid õpetamiskogemust, teistel mitte. 2 meie õpetajatest on Aafrikas mitmeid aastaid projektidel töötanud.

WE ARE HERE NOW – seal on väike kokkuvõte igaühe kohta.

15.Kas mul on võimalik hakata õpetajaks CICD’s?

Kui olete lõpetanud programmi ja kui soovite jääda ja töötada õpetajana, on võimalik korraldada kohtumine kooli direktoriga. Seejärel otsustate koos, kas teie olete valmis väljakutse vastu võtma ja lepite kokku järgmises sammus.

16.Mida tähendab DRH?

DRH on lühidalt "Den Rejsende Hojskole" või eesti keeles "Rändav Keskkool". Seda tüüpi kool alustas tööd Taanis 1970. See oli aeg, kui noored täiskasvanud hakkasid üle kogu maailma reisima. Neil esimestel aastatel ütlesid DRH õpilased ja õpetajad, et "maailm on meie klassituba".
Teadmised, mis meil siis teistest inimestest meie maailmas olid, olid väga piiratud. Seega oli reisimine suureks õppekogemuseks.

17.Mis on DRH Liikumine?

DRH liikumine on koostöö 7 DRH kooli vahel viies erinevas riigis. Et lugeda rohkem, külastage veebilehte: www.drh-movement.org

18.Mis on seos Humana People to People ja DRH Liikumise vahel?

Esimene Humana People to People liikmetest oli DAPP – Development Aid from People to People. See asutati Taanis 1977. aasta novembris esimeste DRH kooli lõpetajate poolt.
Loe lähemalt ajaloo kohta: DRH liikumine

19.Millal algas esimene Arengu Instruktori kursus?

1980. Esimesed vabatahtlikud ehitatud koole taasiseseisvunud Zimbabwe’s. Esimese DRH kooli õpetajad ja õpilased tundsid vajadust teha midagi oma reisidel nähtud ülekohtu vastu. Selle tõttu kutsuti neid esimesi vabatahtlike Solidaarsuse Töötajateks!

20.Kas programmil on ka puhkuse periood?

Jah, meil on umbes 2 nädalat jõulupühi ja 1 nädal suvepuhkust juuli alguses. Sellele lisaks on meil kord kuus avatud nädalavahetus, kus saab aja maha võtta. See süsteem kehtib nende perioodide kohta, millal te asute kolledžis. Sellel ajal, kui olete koolist eemal, kas töötades või raha kogudes, Euroopas reisides või Aafrikas projektil, siis ilmselt ei ole võimalik määrata väga kindlalt puhkuse aega.

21.Kui palju inimesi on igas meeskonnas?

Igas rühmas on umbes 10 kuni 25 inimest.

22.Kas ma osaleda kultuurilistes tegevustes nagu laulmine, maalimine ja tants CICD’s?

Jah, õpilastele korraldavad sageli oma "kultuuri klubid" ja tavaliselt toimuvad nädala jooksul mitmed erinevaid tegevused spordist jooga ja karaokeni.
Kui teil on eriline huvi, oskus või talent, siis on alati võimalik alustada oma klubi!

23.Ma ei taha reisida jõuluks koju. Kas on võimalik jääda kooli?

Jah, te olete teretulnud seda tegema. CICD ei ole kunagi suletud.

24.Kui pikad on programmid?

Võideldes Koos Vaestega programmid on 24 või 18 kuud. Nende kohta on võimalik lugeda lähemalt siit: www.cicd-volunteerinafrica.org/programmes
Gaia kursus on jätkuv programmi, mis algab 4 korda aastas ja on ühendatud erinevate meeskondadega.

25.Kas ma saan juhtida Inglismaal autot?

Jah, aga te peate olema vähemalt 25 aastat vana, kuna meie kindlustus nõuab seda.

26.Millised dokumendid pean ma kaasa võtma?

Teie viisataotluste jaoks on teil vaja passi, mille kehtivusaeg on vähemalt 3 aastat, dokumente eelmistest töökohtadest ja kolledžist või ülikoolist, terviseohutuse sertifikaati arstilt sealhulgas infot HIV staatuse kohta. Teil on vaja ka tõendeid kõikide vajalike vaktsineerimiste kohta, et saada viisat, kuid neid on võimalik teha ka Inglismaal.

27.Kas mul on võimalik kasutada oma kogemusi AI’na ka tulevastel töökohtadel?

Jah, see võib olla teile tulevikus kasulik, kuid loomulikult sõltub see sellest, millist tööd te otsite. Soovi korral on võimalik ka teenida B-sertifikaat või bakalaureusekraad meie kursustel, kaugüliõpilasena One World University’s Maputos, Mosambiigis.

28.Kas te õppetate osana programmist ka inglise keelt?

Ei, aga teil on hea võimalus seda õppida meie inglise keelt kõnelevas keskkonnas - ja alati leidub õpilasi, kes soovivad õpetada!

29.Kas peale projekti lõppu on võimalik Aafrikasse tagasi minna?

Jah, teil on erinevaid võimalusi jätkata tööd koos kolledži ja Humana People to People’ga. Võite liituda programmiga uuesti vanem AI’na, või võite võtta pikemaajalise kohustuse ning taotleda projektijuhi kohale Humana People to People’ga ... või hakake õpetajaks CICD’s!

30. Kas Humana People to People töötab koos ka teiste MTÜ-ga eri riikides?

Jah! Erinevate riikide organisatsioonid teevad tavaliselt koostööd kohalike MTÜ’de kui ka rahvusvaheliste rahastajatega.

31.Kas CICD teeb mingit koostöös MTÜ-ga kohalikus piirkonnas?

Jah, meil on hea koostöö mõne kohaliku organisatsiooniga Hull’is, mis on meie lähim linn, kui ka lähedal asuvas piirkonnas.

32.Miks on teil selline range "ei alkoholile" reegel?

Selleks on mitu eri põhjust. Meil on ühine elu CICD’s, kus me töötame kõvasti, et veenduda sellest, et eksisteeriks terve meeskonnavaim ja õhkkond oleks positiivne ja kaasava kõigile, kes on siin. Alkoholi tarvitamine selles ühises elus tekitaks probleeme.

CICD - Winestead Hall - Patrington - Hull  - HU12 0NP  - England  - tel +44 (0)1964 631 826  - CONTACT US FORM

S5 Box

Login